GyerekJáték

GyerekJáték evés közben- szabad vagy sem?

családi ebéd

Evés közben nem szabad játszani, nem szabad beszélni…

 

Nagyon sok iskolában tanítják azt, hogy „Evés közben magyar ember nem beszél!”.

Nem igazán értem, hogy miért van ez így, hiszen bármikor leül egy család ebédelni, vacsorázni, akkor bizony-bizony akarva, akaratlanul is beszélgetünk. (Saját véleményem az az, hogy a tanárok már dél környékén elfáradnak a nagy zsivajban, amit megértek, hisz magam is tanár vagyok, és ezért lehet az, hogy ők szeretnének nyugodt körülmények között ebédelni.)

Ilyenkor jut idő arra, hogy átbeszéljük kivel, mi történt a hosszú napon, mik a következő tervek…stb.

Szóval, én nem értem ezt a mondást, nem is tartom helyesnek.

De! Amennyiben az én gyermekeimtől is az iskolában ezt megkövetelik, akkor arra fogom tanítani, hogy az iskolában nem szabad ebéd közben beszélgetni. Persze. 😉 A társadalomba beilleszkedés már csak ilyen.

 

Visszakanyarodva a játszáshoz és az evéshez. Sok gyermek szeret evés közben is játszani. Ezzel ugye lehetnek problémák.

Ezért van egy szuper tippem, hogy a gyermeknek is, a társadalomnak is, és nekünk is jó legyen.

 

Játszunk evés közben! Hajrá! Játszunk mesélőset és nincs kiborult leves, repülő játék, asztal alatt üldögélés…

 

A játékszabály a következő:

Írjunk fel egy papírra 10 olyan szót, ami a mesékben gyakran előfordul. Pl.: király, királylány, szerencsét próbál, tündér, boszorkány, kincs…

Ezután kérjük meg az egyik gyermeket, hogy kezdjen el mesélni úgy, hogy ezek közül a szavak közül benne legyen valamelyik. A történetet neki kell kitalálnia, szárnyalhat a fantáziája! Miután elmondott pár mondatot, adjuk át a mesélés lehetőségét másik gyermekünknek, vagy a család többi tagjának…

Szépen haladjunk sorba. Meglátjátok kedves szülőtársaim! Remek móka!

Bonyolíthatjuk a feladatot úgyis, hogy hétköznapi szavakat, tárgyakat is bele kell szőni a mesébe. Pl: versenyautó, mobiltelefon, laptop… így aztán a kacagás is garantált.

Nem csak étteremben, ebédnél szuper időtöltés, de nagyon jó olyankor is, amikor kint esik az eső, vagy várakozni kell, sorban állni…

Arról nem is beszélve, hogy mennyire jól segíti a beszédkészség, képzelőerő, a szókincs, a logikus gondolkodás, a memória és kreativitás fejlődését!

Amennyiben a papírra írás nehezíti a feladatot, csak soroljunk fel szavakat, nem kell írni. Ez csak egy lehetésges verzió.

Boldog húsz percet kívánok!

😀

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!